» Zespół

Nasz zespół

 

Nasza pasja rajdami terenowymi zaczeła się jesienią 2008 roku, kiedy to kupiliśmy pierwszy samochód terenowy jakim był Suzuki Samurai. Wspólnie z ojcem poddaliśmy go kilku przeróbkom. Po kilku startach w okolicznych imprezach przeprawowych stwierdziliśmy, że nasz Samurai nie spełnia już naszych oczekiwań. W zimie 2009/2010 zbudowaliśmy naszego pierwszego "ruraka" zwanego Szkuc2 przystosowanego do startów w Pucharze Polski. Wystartowaliśmy we wszystkich edycjach PP, niestety bez rezultatów. Kilka dość poważnych awarii zespołu napędowego wykluczyło nas z rywalizacji, jednakże nabraliśmy masę potrzebnego doświadczenia zarówno w jeździe jak i w budowie samochodów. Aktualnie jeździmy naszym kolejnym zrealizowanym projektem - Szkuc3, zbudowanym od podstaw w zimie 2010/2011, którym wywalczyliśmy szóste miejsce  w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Off-Road Pl w roku 2011. W końcu po setkach godzin spędzonych w garażu zaczynamy widzieć rezultaty naszej pracy. Ciagle nabieramy potrzebnego doświadczenia i stale udoskonalamy nasze konstrukcje, aby były jak najmniej awaryjne i jak najlepiej sprawowały się w terenie.

 

Janusz Stachal

 

Początkowo główny konstruktor terenówek wyjeżdżających z warsztatu GMS, obecnie wspomaga pracę w budowach w wolnym czasie.. Dzieki jego wsparciu, nie tylko finansowemu osiągneliśmy taki poziom jaki teraz reprezentujemy. Zawodowo współwłaściciel Produkcyno Usługowego Zakładu Ślusarskiego STAMEX.

 

Gerard Stachal

 

Kierowca, od 2009 roku aktywnie biorący udział w rajdach przeprawowych. Konstruktor wielu rajdówek, pasjonat motoryzacji.

 

Michał Stachal

 

Pilot, od 2009 roku zajmujący prawy fotel w zespole GMS. Pomaga przy pracach nad samochodami i w przygotowaniach do rajdów, aktualnie studiuje.